Tipy a triky pre začínajúcich blogerov

Hoci sa zdá, že v poslednej dobe je blogerov viac než dosť, predsa len začať blogovať nie je úplne jednoduché. Ak sa chcete pridať, možno vám pomôžu tieto tipy a triky pre začínajúcich blogerov. Pretože úspešný bloger musí vedieť, ako na to!

Ako začať blogovať

Úspešným blogerom ste samozrejme vtedy, ak váš blog ľudia navštevujú. Jasné, môžete ho písať len pre svoju radosť a preto, aby ste si skrátili dlhé chvíle. Ale to zrejme nie je dôvod, prečo ste sa dali na blogovanie. Určite túžite po vysokej návštevnosti! Ako to ale docieliť?

  • Zvoľte si účel blogu. Presne tak! V prvom rade si musíte určiť cieľ. Takže predtým, ako svoj blog vôbec spustíte, uvedomte si, prečo to vlastne chcete urobiť. Pretože len vtedy, ak máte cieľ, dokážete ho aj splniť. Takže čo to bude? Podpora podnikania a zvýšenie návštevnosti e-shopu? Zarábanie na recenziách rôznych produktov? Alebo jednoducho módny blog, kde budete rozdávať rady o móde a propagovať určitú značku? Možností je naozaj dosť.
  • Aké je vaše cieľové publikum? Poznáte ľudí, pre ktorých chcete písať? Samozrejme, osobne ich poznať nemusíte! No mali by ste aspoň približne poznať ich charakteristiky. Pretože tak ich budete vedieť najlepšie osloviť! Rozhodnite sa teda, pre koho vlastne píšete. Pre tínedžerov alebo dôchodcov? Pre mužov, či pre ženy? Športovcov alebo umelcov?
  • Buďte v téme. Nesnažte sa písať o všetkom! Pretože tak vlastne nebudete písať o ničom poriadne. Ak napríklad chcete písať o cestovaní, nepleťte do toho jedlo… Jedine ak gurmánske špeciality vašich destinácií! Neustále zmeny tém čitateľov skôr zmätú a odradia, ako pritiahnu.
  • Píšte pravidelne. Ak budete postovať a pridávať príspevky raz mesačne, čitatelia na ne čakať určite nebudú! Pôjdu proste inam – kde to žije a niečo sa deje.
  • Zapojte aj čitateľov. Nebojte sa vyzvať ich k akcii. Nech zanechajú komentáre, hodnotia články alebo hoci súťažia. Opäť treba povedať to isté – na vašom blogu to musí žiť!
  • Spropagujte sa! Ak vás nikto nevidí, nemôže vás logicky nikto ani čítať. Ukážte sa! Spropagujte sa na sociálnych sieťach alebo rozpošlite priateľom pozvánku na svoj blog mailom.

Keď si to teraz čítate, určite sa vám blogovanie zdá veľmi jednoduché, však? No nie je to tak celkom pravda. Ak sa však spočiatku aj budete trápiť, nevzdávajte sa! Blogovanie vás musí baviť, musíte ním proste žiť a písať pravidelne a pútavo. Len tak budete naozaj dobrý!
Autorské právo: rawpixel / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár