Vytvorte si blog pre svoj biznis

Vytvorenie blogu je vynikajúci spôsob, ako predstaviť svoju firmu vo virtuálnom svete. Informácie o svojej činnosti, prípadne o svojich produktoch, môžete poskytnúť doslova tisíckam ľudí naraz! Ale blog slúži aj na mnohé iné účely. Aké?

Ako vám poslúži blogovanie v podnikaní?

Viete, čo je na blogu a blogovaní asi najvýhodnejšie? V podstate za málo peňazí (teda za pomerne nízku investíciu), toho môžete získať naozaj veľa. Nielen efektívnu reklamu, ale tiež zlepšenie vzťahov s klientmi a omnoho viac. Na čo teda slúži podnikateľský blog?

  • Poskytovanie informácií. Asi najpodstatnejšia vec, pre ktorú sa oplatí si firemný blog založiť. Vytvorenie blogu na poskytovanie informácií je ideálny spôsob, ako podporiť svoje podnikanie. Je totiž zdrojom dôveryhodných informácií. Už existujúcim, ale aj potenciálnym klientom, môžete na blogu povedať prakticky čokoľvek, čo považujete za dôležité. Nie ste obmedzený ani časovo, ani priestorovo. Texty na blog totiž môžete pridávať kedykoľvek a v rôznom množstve. Spravidla ale platí, že ak má byť blog živý a pútavý, je potrebné prispievať naň pravidelne.
  • Vynikajúce zacielenie. Blog je ideálny spôsob, ako osloviť konkrétnu cieľovú skupinu. Ak aj nemáte svoj vlastný blog, no túžite sa týmto spôsobom prezentovať, potom oslovte už existujúceho blogera. Uvedieme si jednoduchý príklad. Vlastníte e-shop s oblečením. Stačí, ak si na webe nájdete módny blog a blogera, ktorý bude ochotný písať o vás. A efektívna forma reklamy, zacielená na konkrétnu cieľovú skupinu, je na svete.
  • Blog je rentabilný! Na rozbehnutie vlastného blogu naozaj nepotrebujete veľa peňazí. Niektoré weby, ponúkajúce túto službu, sú celkom zdarma. Ak si budete článkami na blog prispievať svojpomocne, nemusíte platiť ani služby blogera.
  • Blog vám dáva možnosť komunikovať s konkrétnym zákazníkom. Chcete vedieť, čo zákazníkov zaujíma, trápi alebo čo by chceli o vašej firme vedieť? Opýtajte sa ich. Ideálnym miestom na čosi podobné je práve firemný blog.
  • Blog vám ponúka vynikajúcu spätnú väzbu. Ak dáte ľuďom možnosť komentovať vaše články, získate vynikajúcu spätnú väzbu. A vďaka nej získate veľmi cenné informácie pre váš biznis!

Vytvorením firemného blogu môžete určite viac získať, ako stratiť. Preto neváhajte a pre svoj biznis si blog zriaďte.

Autorské právo: rawpixel / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár